November

A Bolyai Matematika Csapatverseny Hajdú-Bihar Megyei fordulóján a 8.osztályosok gimnáziumi kategóriájában csapatunk VI. helyezést ért el. Csapattagok voltak: Budai Flóra (8.A), Laczkó Nándor (8.B), Milák Dénes (8.B) és Rákosi Rebeka (8.A). Felkészítő tanáruk Jászai Gyöngyvér volt.

 

Füzesi Marcell (10.A) a XXX. Erőemelő Magyar Bajnokságon Ifjúsági korcsoportban és a 93 kilogrammos súlycsoportban, 512,5 kilogrammos eredménnyel II. helyezést ért el.
 
Füzesi Marcell (10.A) a XXX. Erőemelő Magyar Bajnokságon Junior korcsoportban és a 93 kilogrammos súlycsoportban, 512,5 kilogrammos eredménnyel II. helyezést ért el.
 

Október

 

Ady Endre születésének 100. évfordulója alkalmából rendezett "ADY 100" címet viselő vers- és prózamondó találkozón Tátrai Marcell (12. A) I. helyezést ért el. Felkészítő tanára Marosi-Nagy Edit volt.

 

Papp Bálint (10.B) a Cegléden megrendezett Ifjúsági Csapatbajnokságon III. helyezést ért el.


2019-szeptember

A Diószegi Napok keretében 6. alkalommal megrendezett Városi röplabda tornán röplabdásaink első és negyedik helyezést értek el. Edzőjük Nagyné Farkas Gyöngyvér volt.

 

Papp Bálint (10.B) a Pakson megrendezett (Judo) Atom-kupa, országos rangsorversenyen, Ifjúsági korcsoportban III. helyezést ért el.


Június

 

Hamecz Zsófia (10.B) versenyeredményei:

Rubint cipők minősítő verseny:

·       szóló: rubin minősítés

·       formáció: rubin minősítés

·       csoport: rubin minősítés

Grand Prix Vienna:

·       show szóló: 2. hely

·       modern szóló: 2. hely

Magyar Divat-és Sporttánc Szövetség:

·       szóló: 1. hely

·       formáció: 2. hely

·       csoport: 1. hely

Revolution Dance Cup nemzetközi minősítő táncverseny:

·       szóló: kiemelt arany

·       csoport: kiemelt arany

·       formáció: kiemelt arany

NTMFSZ (2019.04.06.):

·       szóló: 4. hely

·       csoport: 1. hely

·       formáció: 1. hely

NTMFSZ (2019.02.23.):

·       szóló: 9. hely

·       csoport: 2. hely

·       formáció: 2. hely

(Ez a két verseny alapján kvalifikáltunk a világbajnokságra.)

IDF World Dance Championship, május 22-26 , Pula, Horvátország

·       szóló: 1. hely

·       csoport: 1. hely

·       formáció: 5. hely

 

 

 


Gimnáziumunk három diákja: Bódis Mira (11.A), Holozsai Hanna (11.A) és Tátrai Marcell (11.A), dr. Pete László, DE BTK Tudományos Diákköri Tanácsának elnöke meghívására az idei tanévben tehetséggondozó mentor-programban vett részt a Debreceni Egyetemen. Kutatásuk eredményéről a GRADUS Középiskolás Diákok Konferenciáján adtak számot.

Az előadásaik címe:

Holozsai Hanna 11. A

Színről színre – Madách Imre Az ember tragédiája című drámai költeményének színpadra komponálásáról Vidnyánszky Attila rendezéseiben

Bódis Mira 11.A

A titkos kert

Tátrai Marcell 11.A

„Versi ungheresi incomprensibili” – Olasz–magyar slam poetry kapcsolatok

 

 

 

A Debreceni Vénkerti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola által szervezett „Én a képben” c. minősítő rajzpályázaton Holozsai Hanna (11.A) arany minősítést szerzett, az „Így játszunk mi!” című országos rajzpályázaton pedig különdíjban részesült.

 

 

Weertben (Hollandiában) megrendezett Junior Triatlon Európa-bajnokságon Ferenczi Nikolett (11.B) csapatával III. helyezést ért el.

 

 

   

Fülöp Kata (9.A) és Jertyity Dávid (9.A) alkotta PKP nevű csapat a Gábor Dénes Országos Számítástechnikai Emlékversenyen, a 9-10. évfolyamosok kategóriájában I. helyezést ért el.
Kata és Dávid párosa ugyanezen a versenyen elnyerte a „legprofibb cégalapító” címet, valamint „a legjobb weblap készítője” címet is.


Május

Papp Bálint Judo 81 kg az Országos Judo (81 kg) Diákolimpián I. helyezést ért el, és ezzel az eredményével harmadjára vált legyőzhetetlenné.

Fedora Ferenc (5.c) az Országos Judo Diákolimpián I. helyezést ért el.

Milán Kornél (11.A) az Országos Uszonyos Úszás Diákolimpián II. helyezést ért el.

Marusák Orsolya (5.c) a XXVIII. Lavotta János Regionális Hegedűversenyen I. helyezést ért el.

 

Pósán András (5.c) az Országos Lövészet Diákolimpián IV. helyezést ért el.

 

Oparaugo Laura (8. A) a Reading in English Olvasási Versenyen Stage 4 kategóriában I. helyezést ért el. Felkészítő tanára Gál József volt.

 

Fekete Alexandra (9.A) a Magyar Látványtánc Sportszövetség Magyar Bajnokság „B” kategória Queen Feeling Tánc és Mazsorett Egyesület által szervezett 8. Majorette és Twirling 8.2 bottal/Twirling-felnőtt-szóló KÜLÖNDÍJBAN részesült.

 

A május 22-én rendezett II. Svetits Röplabda Tornát gimnáziumunk leánycsapata nyerte meg, megelőzve – többek között – az utánpótlás csapatunkat is. A csapat edzője Nagyné Farkas Gyöngyvér.

 

Az első Svetits Streetball kupán csapatunk III. helyezést ért el.

Csapattagok voltak: Bakkai Ákos (10.A), Bordosi Attila (11.B,), Szászi Attila (10.B) és Vasváry Márton (11.B). Edzőjük Takácsné Bodnár Margit.


Az egyházmegyei főzőversenyen gimnáziumunk csapata II. helyezést ért el és különdíjban részesült. Csapattagok voltak: Diószegi-Szabó Bence (9.B), Dancs Márton (9.B), Kókai Máté (9.B), Papp Bálint (9.B) és Pete András (9.B). Felkészítőjük Pénzes Andrea élelmezésvezető volt.

 

Az Ábel Jenő Országos Latin Verseny Minores kategóriában Pete András (9.B) IX. helyezést ért el. Felkészítő tanára Géczy M. Erzsébet volt.

 

Az Ábel Jenő Országos Latin Verseny Maiores kategóriában Füzesi Marcell (9.A) X. helyezést ért el. Felkészítő tanára Géczy M. Erzsébet volt.

 

Árpád Kupa Nemzetközi Úszóversenyen 200 méteres mellúszásban Dancs Márton (9.B) I. helyezést ért el.

 

Raw Ifi-Junior-Masters Fekvenyomó MB és Raw Fekvenyomó CSB Ifi 83 kg súlycsoportban Füzesi Marcell (9.A) II. helyezést ért el.

 

Diákolimpia 2019. Judo (81 kg) Papp Bálint (9.B) I. helyezést ért el.
 



ökoiskola

Gimnazisták klubja
Termények megáldása-óvoda
Karácsonyi műsor
Svetits-nap
Karácsonyi műsor a gimnáziumban
Gimnáziumunk röplabda csapata
Karácsonyi kézműveskedés
Máriapócsi zarándoklat
Diákelőadás a Svetits-héten
Szalagtűző
Óvodai karácsony
Kaláka együttes koncertje
Sítábor
Nyakkendőátadó műsor
Svetits-cukrászda
Svetits-nap
Szalagtűző műsor
Farsang az általános iskolában
Gimnáziumi évnyitó
Általános iskolás kisdiák
Mikulás műsor az általános iskolában
Általános iskolás kisdiákok
Kollégiumi beavató
Svetits-hetek előadásán
Évnyitó az általános iskolában
November 2019
H K Sz Cs P Szo V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
nov.14. Cs, 09:00 - 12:00
Nyílt nap (gimn.)
nov.18. H
Svetits-nap
nov.21. Cs, 16:30 - 18:00
Fogadóóra a gimnáziumban
nov.24. V, 09:00 -
Közös iskolai mise (alsósok)
nov.26. K, 16:30 -
Szülői képviselők megbeszélése
nov.27. Sze, 07:00 - 17:00-nov.28. Cs
Befizetés
nov.28. Cs, 16:30 -
Énekkaraink hangversenye
nov.30. Szo, 10:00 - 11:30
Iskolába hívogató - ovisoknak