December

Gimnáziumunk röplabda csapata a Megyei Karácsonyi Sportnapok keretében megrendezett, 15 csapatos röplabda tornán II. helyezést ért el.Edzőjük Nagyné Farkas Gyöngyvér volt.

November

A Debreceni Egyetem és  a Tolsztoj Társaság  I. középiskolás orosz nyelvi vetélkedőjén Pete Miklós (11. A) II. helyezést, Bus Dániel (11. B) IV. helyezést, Barna Márton (11. B) V. helyezést ért el.

Felkészítő tanáruk Gál József volt.

A Csapókerti Általános Iskola által szervezett megyei angol nyelvű vers- és prózamondó versenyen Békési Borbála (7. B) IV. helyezést ért el.

Felkészítő tanára Lukács Katalin volt.

A budapesti Örkény Színház Csehov Három nővér bemutatójához kiírt „Könyörgök, menjünk oda!” pályázatán Holozsai Hanna (10. A) I. helyezést ért el.

A budapesti Örkény Színház Csehov Három nővér bemutatójához kiírt „Könyörgök, menjünk oda!” pályázatán Fucskó Lili (10. A) alkotása dicséretben részesült.

A 2017/2018-as tanév Nyílt Röplabda Diákolimpián Gimnáziumunk lánycsapata városi II. és megyei III. helyezést értek el. Edzőjük Nagyné Farkas Gyöngyvér.

Október

A Debreceni Kinizsi Pál Általános Iskola által meghirdetett angol nyelvű szövegértési versenyen Palotai Réka (7. B) II. helyezést ért el.

A Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziuma Szabó Magda (egykori diákja és tanára) születésének centenáriumán irodalmi-történelmi emlékversenyt rendezett, melyen iskolánk csapata IV. helyezést ért el.

A csapat tagjai Bódis Mira (10.A), Fejes Petra (10.A) és Vojth Laura (10.B) voltak.

Felkészítő tanáruk Lukács Katalin volt.

Június

Pete Miklós (10.A) az Ábel Jenő Országos Latin Tanulmányi Versenyen V. helyezést ért el. Felkészítő tanára Géczy M. Erzsébet volt.

A Nemzeti Színház által meghirdetett, négyfordulós, Országos Színháztörténeti vetélkedőn Gimnáziumunk csapata III. helyezést ért el. Csapattagok voltak: Barna Márton (10.A), Haramura Anna (10. A), Hortobágyi Katica (10. A), Pallag Sára (10. A) és Ringeisen Viktor (10. A). Felkészítő tanáruk Dr. Subáné D. Erika volt.

Május

Fleischer Bernadett (12. A) a Gödöllőn rendezett 2016/17-es tanévi diákolimpián bajnoki címet szerzett sportlövészetben, a középiskolás lányok 20 lövéses, légpisztolyos versenyszámában. Bernadett nyártól ismerkedik ezzel a sportággal, és máris országos bajnok lett. Gratulálunk!