December

Gólya Richárd (12. B) történelemből bejutott az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) második fordulójába.
Felkészítő tanára Baranya Csaba volt.

Hamecz Zsófia (10. B) az IDF Országos Versenyén szólóban I. és II. helyezést, csoportban II. helyezést, a Revolution Dance Cup Országos Minősítő Táncversenyen aranyminősítést, a Debreceni Év Tánca Minősítő Versenyen Gyémántminősítést és szponzori díjat nyert.
A Rubin Cipők Minősítő Versenyen rubinminősítést, a Magyar Divat és Sporttánc Szövetség Debreceni Versenyén II. és III. helyezést ért el.

Maráz Adrienn (10. B) a Revolution Dance Cup Országos Minősítő Táncverseny Formációban I. és II. helyezést, az MLTSZ Európa Bajnokságon formációban Európa Bajnoki címet nyert.
Az MLTSZ Területi Táncversenyen I. és II. helyezést, az Abigél Országos Minősítő Táncversenyen kiemelt I. helyezést és különdíjat, a Böszörmény Minősítő Táncversenyen I. és II. helyezést, az MLTSZ Országos Táncversenyen I. helyezést ért el.

Fekete Attila (10. B) a Karate Európa Bajnokságon az U16 korcsoport – 70 kg kategóriában III. helyezést ért el.

A Debreceni Egyetem által, a középiskolás korosztály számára rendezett orosz nyelvi vetélkedőn Bus Dániel (12. B) II. helyezést ért el. Dániel intenzív, drámapedagógiai módszeren alapuló nyelvi táborban vehet részt.

Felkészítő tanára Gál József volt.

November

A debreceni Benedek Elek Általános Iskola által szervezett angol nyelvi versenyen a 8. évfolyam emelt óraszámú kategóriájában Palotai Réka (8. B) III., Erdei Zita (8. B) IV. helyezést ért el.

Felkészítő tanáruk Lukács Katalin volt.

November 23. és 25. között, a lengyelországi Sanokban megrendezett Rövidpályás Gyorskorcsolyázó Versenyen, (Danubia Kupa) Kókai Balázs (7. A) 777 m-en II. helyezést ért el.

Balázs 500 m-en és 777 m-en is korosztályos országos csúcsot korcsolyázott.

Gimnáziumunk amatőr röplabdásai - az igazolt játékosokat is fogadó - nyílt diákolimpia városi döntőjében bronzérmesek lettek. Gratulálunk a csapat tagjainak és edzőjüknek, Nagyné Farkas Gyöngyvérnek!

Október

A Matula-napok keretében, a DRK Dóczy Gimnáziumában megrendezett Szabó Magda irodalmi-történelmi emlékversenyen iskolánk csapata IV. helyezést ért el.

Csapattagok voltak: Bódis Mira (11.A), Fejes Petra (11.A) és Vojth Laura (11.B).

Október 26. és 28. között, Debrecenben megrendezett Csizmadia Trophy Nemzetközi Rövidpályás Gyorskorcsolyázó Versenyen, melyen hat nemzet közel 130 versenyzője vett részt, Kókai Balázs (7. A) 777 méteren II. helyezést, 500 méteren III. helyezést ért el.

Fekete Attila Mihály (10. B) a Damashi kupa országos versenyén U16 korcsoport - 70 kg kategóriában I. helyezést ért el, és ezzel kvalifikálta magát a novemberben megrendezésre kerülő Európa bajnokságra.

Ferenczi Nikolett (11. B), a DSC-SI triatlonistája, a Buenos Airesben megrendezett Ifjúsági Olimpián egyéniben futásban a nyolcadik legjobb európaiként ért célba, összességében a 13. helyezett lett.

2018 szeptember

Papp Bálint (9. B) Europa Liga Judo Nemzetközi Versenyen III. helyezést ért el.

Május

Pete Miklós (11.A) az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) országos döntőjében latin nyelvből I. helyezést, olasz nyelvből VI. helyezést ért el.

A Megyei Programozási Versenyen Szabó Benedek (12. B) VI. helyezést, Mezei Botond (12. B) VII. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Szűkné Iski Izolda volt.

A Nemes Tihamér Országos Alkalmazói Informatika verseny döntőjében Molnár Borbála (8.A)  és  Fülöp Kata (8.A) dicséretben részesült. Felkészítő tanáruk Szűkné Iski Izolda és Kepics Ilona voltak.

A 2018. évi Diákolimpián Judo (80 kg) sportágban Papp Bálint (8.B) I. helyezést ért el.

A Keresztény/Keresztyén Iskolák Találkozója keretében megrendezett angol pályázaton Berény Emma (9.A) és Győri Eszter (9.B) II. helyezést értek el. Felkészítő tanáruk Zabó Judit volt.

A Keresztény/Keresztyén Iskolák Találkozója keretében megrendezett fizika pályázaton Daróczy Balázs (11.B) és Hajnal Dániel (11.B) II. helyezést értek el. Felkészítő tanáruk Jászai Gyöngyvér volt.

A Keresztény/Keresztyén Iskolák Találkozója keretében megrendezett német pályázaton Gráfel Eszter (11. B) különdíjban részesült.

Szabó Zita német német nyelvből, általános iskolások kategóriájában különdíjat nyert.

Felkészítő tanára Ragány Rita volt.

Rácz Balázs (12. A) a 2018. évi Festival d'Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón Élőbeszéd B kategóriában, I. helyezést ért el.

Pete Miklós (11. A) a 2018. évi Festival d'Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón Élőbeszéd B kategóriában és a meseírás kategóriában is I. helyezést ért el.

Tátrai Marcell (10. A) a 2018. évi Festival d'Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón mind a versmondás, mind a prózamondás kategóriában II. helyezést ért el.

Jertyity Róbert (11. A) a 2018. évi Festival d'Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón "Ki tud többet Olaszországról?" kvíz kategóriában II. helyezést ért el.

Szabó Ábel (10. A) a 2018. évi Festival d'Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón Élőbeszéd A kategóriában III. helyezést ért el.

Pallag Sára (11. A) a 2018. évi Festival d'Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón versmondás kategóriában IV. helyezést ért el.

A május 16-án megrendezett I. Svetits Röplabda Kupán mind lány-, mind fiúcsapatunk II. helyezést ért el. Mindkét csapat edzője Nagyné Farkas Gyöngyvér volt.

A budapesti Nemzeti Színház saját történetét feldolgozó színháztörténeti vetélkedőjén, melynek az idei évben Madách Imre és Arany János munkássága állt a középpontjában, a III. forduló után gimnáziumunk csapata – 96 induló között – a 9. helyet érte el.

A csapat tagjai voltak: Bódis Mira (10. A), Holozsai Hanna (10. A), Kiss Gábor (10. A) és Tátrai Marcell (10. A)